Em-Kin Pracia guľa

Predajná cena44,99 €
Predajná cena bez DPH44,99 €
Základná cena44,99 €
Zľava
Suma DPH
Aktuálny stav skladu:
8
Jednotiek v balení:
6
  • Popis
  • Recenzie
Em-Kim je technológia, ktorou sa dosahujú tie isté výsledky ako pri použití pracích prostriedkov ale bez použitia toxických chemikálií. Špeciálne keramické minerály vplývajú na štruktúru vody čím sa prirodzenou cestou dosahuje zvýšená pracia schopnosť vody. Pracia guľa obsahuje štyri druhy keramických guľôčok, z ktorých každý druh pozostáva z kombinácie rôznych minerálov.

Produkt neobsahuje žiadne škodlivé fosfáty, ani umelé prísady. Prádlo má po každom praní neutrálnu vôňu. Ak máte radi voňavé prádlo, odporúčame použitie esenciálnych olejov. Pred praním, príp. počas pracieho cyklu vlejete do pračky - do dávkovača pre aviváž zmes s niekoľkými kvapkami oleja zmiešaného s vodu. Môžete použiť aj prací prášok - odporúčané množstvo je cca 1/4 až 1/3 odporúčaného množstva. Nepoužívajte aviváž. Okrem toho, že zanesie povrch tkaniny umelými prísadami, znižuje účinnosť pracej gule, pretože odstraňuje vlastnosť turmalínovej zložky vytvárať na povrchu vysoké napätie, ktoré triešti veľké klastre vody na základnú veľkosť šiestich molekúl vody na klaster.
 
KOMPONENTY
- infračervené guľôčky s obsahom turmalínu - štiepia veľké zhluky molekúl vody na malé klastre čím zvyšujú ich molekulárny pohyb a schopnosť preniknúť do vnútra vlákna. Vyžarujú negatívne ióny, ktoré znižujú povrchové napätie vody - nečistoty sú tak ľahšie uvoľňované z povrchu jednotlivých vlákien.
- alkalické guľôčky - uvoľňovaním vápnika a magnézia prirodzeným spôsobom znižujú kyslosť vody čím sa zvyšuje pH podobne ako pri použití pracej sódy, mydla alebo pracieho prášku. Pomáhajú tiež pri odstraňovaní nečistôt a olejových škvŕn z prádla.
- antimikrobiálne guľôčky s obsahom kysličníka titaničitého - eliminujú plesňové a choroboplodné organizmy . Kysličník titaničitý, ktorý je veľmi účinný proti baktériám a infekciám sa používa v patentovaných technológiách na zneškodnenie pachov, plesní a baktérií. Niektoré štúdie potvrdzujú, že baktérie nevytvárajú rezistenciu na kysličník titaničitý.
- chlór odstraňujúce guľôčky - vo vode eliminujú zlúčeniny chlóru a tak chránia štruktúru vlákien pred oxidáciou. Znižujú tiež povrchové napätie vody čím zvyšujú praciu silu. Tiež odbúravajú usádzanie chlórových zlúčenín na vláknach, čím sa prádlo stáva mäkšie a jemnejšie a po niekoľkých praniach sa zjasňujú farby.
- magnety - umiestnené vo vnútri na protiľahlých koncoch pracej gule - štiepia klastre molekúl vody a zvyšujú množstvo rozpusteného kyslíka (tzv. aktívny kyslík) vo vode. Pomáhajú rozložiť nečistoty a pachy.
- plastová škrupina, v ktorej sú uzavreté keramické guľôčky a magnety je vytvorená z termoplastu elastomer bez BPA a PVC. Tvar a hmotnosť škrupiny sú navrhnuté tak, aby škrupina počas pracieho cyklu vykonávala trecí a udieravý pohyb podobný ručnému praniu.
ZLOŽENIE
Jednotlivé zložky pochádzajú z viac ako 80 druhov minerálov ako turmalín, kaolín, kremičitý piesok a iné. 
Keramika 14%, aniónový prášok 14%, kremičitý metasilikát 12%, uhličitan sodný 12%, uhličitan vápenatý 12%, neodymový magnet 9%, celulóza 6%, epoxidová živica 5%, polyamidová živica 4%, citrát kremíka 4%, kysličníky železa 4%, kysličník titaničitý.

Žiadne z týchto zložiek neobsahujú škodlivé chemikálie, toxíny, formaldehydy , chloridy ,ftaláty, umelé farbivá, pesticídy, fosfáty a alergény. Preto je pranie s použitím pracej gule veľmi vítanou pomocou pri odstraňovaní nečistôt z textílií používaných alergikmi, a deťmi.

Rozmýšľali ste niekedy nad tým ako dokážu pracie prášky odstrániť špinu z vášho oblečenia? 
Odpoveď je jednoduchá. Pracie prášky zvyšujú praciu schopnosť vody. Detergenty a mydlá znižujú povrchové napätie a pH faktor vody, čím umožňujú, aby voda mohla ľahšie odstrániť špinu z vlákien textílie. Nevýhodou však je, že tento efekt sa dosahuje použitím látok, ktoré sú škodlivé pre naše zdravie i pre životné prostredie.

 
ÚSPORA
S použitím pracej gule Em-Kin ušetríme:
- Úspora energie - Vedeli ste, že takmer 90 percent energie pri pracom cykle sa spotrebuje len na ohrev vody? S guľe bude vaša bielizeň účinne vypratá pri nižších teplotách.
- Úspora vody - pri použití guľe sa netvorí žiadna pena takže nepotrebujete toľko cyklov pláchania. Tým môžete ušetriť až 6000-20000 l vody počas celej životnosti pracej gule, ktorá je asi 1000 pracích cyklov, čo v praxi predstavuje životnosť asi 3 roky.
- Predĺženie životnosti vašej bielizne - zvyšky pracích práškov poškodzujú pružnosť, farbu a priedušnosť textílií. Guľa perie bez toho, aby zanechal akékoľvek stopy a dokonca odstraňuje zvyšky detergentov, bielidiel a chemických zjasňovačov farby z textílií už po niekoľkých praniach. Oblečenie ostáva pružné a priedušné, farby si zachovajú svoju sýtosť, aj zašednutému oblečeniu sa vracajú pôvodné jasné farby .
 CHRÁNI VAŠE ZDRAVIE
- pranie s netoxickými keramickými guľôčkami prebieha na minerálnej báze
- na textíliách neostávajú žiadne zvyšky chemických látok - nespôsobuje žiadne alergické reakcie ani podráždenia pokožky
- odstraňuje z vody chlór a vápnik preto neostáva na vašom oblečení
- ideálna na pranie detského oblečenia a plienok - pokožka dieťatka je chránená pred podráždením a alergiou
- mimoriadne vhodná pre všetkých, ktorí trpia ekzémom, alergiou, alebo inými kožnými ochoreniami
- všetky zložky sú bez akýchkoľvek škodlivých chemikálií
 
ŠETRNÉ K ŽIVOTNÉMU PROSTREDIU
- Pri praní s pracou guľou sa do nášho vodného ekosystému nedostávajú žiadne zostatky chemikálií, ktoré zaťažujú a poškodzujú životné prostredie a preto je vhodná pre použitie majiteľov čističiek odpadových vôd.
- Keďže jeden výrobok má životnosť až 1000 praní významne znížime odpad obalov.
- S jednou pracou guľou dokážeme ušetriť až tony vody.
- Značná úspora energie už na jeden prací cyklus keďže nie je potrebných toľko pláchaní a ohrev na vyššie teploty ako pri použití klasických sypkých, alebo gelových pracích prostriedkov.

 

Jednotiek v balení: 6
Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.

Informácie:

Naša predajňa
Ekodrogéria EcoJas
Malohontská 1757, 979 01 Rimavská Sobota